Atasözleri ile ilgili kompozisyon örnekleri

DersHocasi.Net

Takdir Teşekkür Hesaplama

4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf ~

7.Sınıf ~8.Sınıf~9.Sınıf~

10.Sınıf ~11.Sınıf ~12.Sınıf

yenii6.Sınıf Video Soru Çöz yenii7.Sınıf Video Soru Çöz yenii8.Sınıf Video Soru Çöz
Tüm konuların Tüm Sınıfların Çözümlü Testleri 1 Hafta Sonra Sitemizde Bulabileceksiniz... Takipte Kalın....

Atasözleri ile ilgili kompozisyon örnekleri

Dershocasi.Net Sitemize hoş geldiniz. Sitemiz Eğitim Kategorisinde Hizmet Vermekte Olup Her Türlü Güncel Bilgiyi Rahatlıkla Takip Edebilirsiniz. Sitemiz Siz Değerli Üyelerimize Bilgi vermek Bilgilerini Almak Konular Hakkında Detaylı Bilgi Sahibi Olaları İçin Açılmış Tamamıyla Ücretsiz Bir Portaldır. Ücretsiz olmasının sebebi sizlere kaliteli ve değerli bilgileri kaliteli olarak sunmaktır. Amacımız sizden para kazanmak değil sizden hayır duanızı almaktır. Sizden Sadece "ALLAH RAZI OLSUN" demeniz için Çalışıyoruz.. Sitemiz Hakkında yorumlar yapabilir ve öneriler sunabilirsiniz...
Bu dünyaya gelen her insan çok mutlu. Çünkü dünyamız çok güzel ve enteresan. Biz atalarımızdan miras kalan bu yerde yaşıyoruz. Atalarımızdan bize bu dünyadan başka pek çok atasözü, sanat vb. manevi miras kaldı. Atasözleri bir dilin zenginliğidir.
Atasözlerini nasıl anlıyorum? Atasözleri benim için çok değerlidir. Çünkü onlar sayesinde eskiden insanlar geçmişten bugüne doğru yolu bulmuştur. Büyükler geçmişte o sözlerini kullanıp çocuklara eğitim veriyorlarmış. Çocuklar atasözlerini dinledikten sonra akıllı ve terbiyeli oluyorlarmış. En önemlisi terbiyeli oluyorlarmış. Çünkü eskiden terbiye çok önemliymiş. Sonra da o çocuklar büyüdükten sonra kendi çocuklarına atasözlerini anlatıp eğitim veriyorlarmış.
 Atalarımız çok akıllı ve ileri görüşlüydü. Onlar insanlarda nasıl sorunlar olmasın faydalı tavsiyelerde bulunuyorlardı. Atasözlerini bilmek ve onları başkalarına ya da küçüklere öğretmek bizim görevimizdir. Atalarımızın farklı konularla ilgili sözleri vardır.
 Arkadaş bizim için çok önemlidir.Çünkü arkadaşımız her zaman yanımızdadır. Bizim karakterimizi iyi biliyor ve bizim başımıza bir sorun gelse bize her zaman yardım eder. Tabi ki bunları gerçek dost yapar. Dostla ilgili arasözlerimiz var.
 “Dost başa bakar, düşman ayağa.”
Gerçekten bu böyledir. Dosta karşı da, düşmana karşı da güzel giyinmek gereklidir.Çünkü dost yükselmesini görmek istediği başımıza, düşman, kaymasını beklediği ayağımıza bakar.
 “Dost dostun ayıbını yüzüne söyler.”
Gerçek dostumuz ayıbımızı yüzümüze karşı söyler. Bu bizi uyarmaya, başkasına söyleyen kovculuk etmiş olur. Dost bunu yapmaz.
 Akıl insandaki en iyi ve önemli sıfattır. Çünkü her insanda akılın olması gerek. Akıl olsa insanın amacı oluyor. Hayatı ilginç mantıklı geçer. Her insanda %1 akıl var, kalan %99’u bizim çabamız. Akılla ilgili de atasözleri vardır.
“Akıl para ile satılmaz.”
Gerçekten akıl parayla satılmaz. Bu yüzden bizim akıllı olmamız gerekiyor. Nasıl? İlkin eğitimli olmak lazım. Çok kitap okumak gerek. Vaktimizi boşu boşuna geçirmemek gerek.
“Akıllı söylemeden düşünür, akılsız düşünmeden söyler.” “Akıl kişiye sermayedir.”
Bir kimsenin başarılı olduğu işlerde temel araç ve en büyük etken akıldır.
 Para günümüzde önemli bir şeydir. Aşağı yukarı tüm sorunlarımızı parayla çözüyoruz. Biz parayı kazanıyoruz ve harcıyoruz. Bu yüzden parayı doğru kullanmak lazım. Parayla da ilgili atasözleri vardır.
 “Para dediğin el kiri.”
Para elde kalmaz,kullanılır, harcanır.
 “Paranın bitmesine bakma, işinin bitmesine bak.”
Yapmak istediğin işi yapabildinse bu uğurda harcadığın paralara acıma. Çünkü para, istediğin işi yapmak içindir.
 Bunlar gibi atasözlerini bilmemiz gerekiyor. Çünkü onların bizim için çok faydası var. Bu yüzden hep beraber atasözlerini öğrenelim ve öğretelim.

Benzer Konular

azim ile ilgili kompozisyon bulabilir misiniz?

azim ile ilgili kompozisyon bulabilir misiniz?

azim ile ilgili kompozisyon bulabilir misiniz? Azim Hakkında Kompozisyon Örneği Azim Konulu Kompozisyon Güne uyandık...

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Öyle bir sevgi ki, o sevgi tariflere sığmaz Her...

Kitap ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Kitap ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Kitap ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Kitap en iyi dosttur.Sıkıldığımızda yanımızdaki tek dostumuz kitaptır. Hayat bir kitaptır.Kimisi...

Kitap Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Yeni

Kitap Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Yeni

Kitap Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Kitap okumak çok önemli bir kavramdır Kitap okumanın bir...

İstiklal Marşı İle ilgili Kompozisyon Örnekleri

İstiklal Marşı İle ilgili Kompozisyon Örnekleri

İstiklal Marşı İle ilgili Kompozisyon Örnekleri Milli marşlar, hürriyet, özgürlük, kahramanlık ve coşkuları ifade eden...

Facebook İle Yorum Yapmaya Ne Dersin?

Facebook İle Yorum Yapmaya Ne Dersin?

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. MEHMET diyor ki:

  kaşar amk

 2. MEHMET diyor ki:

  ben az ii az kötü ama ii az güçlü tututuğunu koparan bi ata sözi olsun

 3. bilinmeyen ad: >:( diyor ki:

  ya şey küçlü bir atasözü olsun bok gibbiiiii yov yov k a ş a r

 4. sevgi diyor ki:

  çok güzel di :) <3

 5. öğrençi diyor ki:

  ççççççççççççççççççççoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk gggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ha ha haybi kamiler

59 Sorgu 0,541Site Haritası Site HaritasıReklam Gizlilik Politikası

Dershocasi.Net sitemizde illegal içeriklere yer verilmez. Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar bizlere iletişim adresinden ulaşabilirler. İlgili içerik gerekli görüldüğü takdirde en geç 24 saat içerisinde derhal kaldırılacaktır.

Yukarı