Bağımlılık Sigaranın Zararları ile ilgili Kompozisyon

DersHocasi.Net

Takdir Teşekkür Hesaplama

4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf ~

7.Sınıf ~8.Sınıf~9.Sınıf~

10.Sınıf ~11.Sınıf ~12.Sınıf

yenii6.Sınıf Video Soru Çöz yenii7.Sınıf Video Soru Çöz yenii8.Sınıf Video Soru Çöz
Tüm konuların Tüm Sınıfların Çözümlü Testleri 1 Hafta Sonra Sitemizde Bulabileceksiniz... Takipte Kalın....

Bağımlılık Sigaranın Zararları ile ilgili Kompozisyon

Dershocasi.Net Sitemize hoş geldiniz. Sitemiz Eğitim Kategorisinde Hizmet Vermekte Olup Her Türlü Güncel Bilgiyi Rahatlıkla Takip Edebilirsiniz. Sitemiz Siz Değerli Üyelerimize Bilgi vermek Bilgilerini Almak Konular Hakkında Detaylı Bilgi Sahibi Olaları İçin Açılmış Tamamıyla Ücretsiz Bir Portaldır. Ücretsiz olmasının sebebi sizlere kaliteli ve değerli bilgileri kaliteli olarak sunmaktır. Amacımız sizden para kazanmak değil sizden hayır duanızı almaktır. Sizden Sadece "ALLAH RAZI OLSUN" demeniz için Çalışıyoruz.. Sitemiz Hakkında yorumlar yapabilir ve öneriler sunabilirsiniz...

Bağımlılık Sigaranın Zararları ile ilgili Kompozisyon

Arkadaşlar sizlere gençler hocalrınızın istediği gibi tamda sigara ile bağımlılık ile ilgili çok güzel kompozisyon sizi bekliyor…

Bağımlılık zarar verdiğini bile bile yapmak, hem vücuduna hem ailene, hem de kesene eziyet etmektir. Bu bağımlıklardan en yaygını en normal karşılananı nedense en fazla zarar verenlerden biri olan sigaradır.

Hiç gecenin bir vakti sigarası bittiği için bakkal arayan birisini gördünüz mü? Aslında düştüğü durum çok da acınasıdır. Duman ve kül yığınına dönüşen bir tütün çubuğu olmadan geceyi geçiremeyeceğini düşünmek ve sırf bu yüzden dolayı strese girmek normal şartlarda hayatında hiç sigara içmeyen birisine çok garip gelir. Oysa ki bağımlı kendisini zehirleyeceğini bile bile o tütün çubuğunu arar, onun için para verir ve aldatan keyfinden mutlu olur.

Sigara sağlığa zararlıdır. Bu çok yaygın bir slogan hatta artık sigara paketlerinin üstünde bile mevcut. Okullarda bu konuda bilinçlendirme çalışmaları, televizyonda bu konuda reklamlar var. Hepimiz bir şekilde sigara ile kanserin, kalp rahatsızlıklarının hatta cilde yaptığı zararların artık farkındayız. Aslında bunu en çok da sigara içenler bilir. Çünkü onlar sigara kullanmaya başladıktan bir müddet sonra hafif hafif zararlarını hissetmeye de başlarlar. Artık eskisi kadar kolay merdiven çıkamamakla başlar herşey sonra da öksürük ve tıkanma… Kullanılan sigara miktarına göre sürer gider. Ne zaman ki birey yeter artık der o dakika anlar ki artık sigarasız kahve içemiyor, yemek sonrasından zevk alamıyor, stresli anında yada üzgün olduğunda yanında arkadaşı! sigarayı arıyor. Artık sigara onun efendisi olmuştur.

Böylesine sinsi bir düşmanı hayatına sokmakla ne kadar yanlış bir yaklaşımda bulunduğunu anlar ama artık bundan kurtulmak için çok daha fazla bir efor sarfetmek zorundadır. O yüzden sigarayı bırakmak değil hiç başlamamak yapılabilecek en doğru iştir. Yıllar boyu bırakıp zayıf anında tekrar başlayan binlerce insan vardır. Sigara sinsice o anı bekler. Artık kurtuldum dediğiniz zaman bile sabırlıdır.

Bu bahsi geçen rahatsızlıkların yanı sıra, buz gibi soğuk, cehennem gibi sıcak havalarda dahi sigara içmek uğruna katlanılan eziyetler de cabası. Kapalı alanlarda sigara yasağının gelmesinin toplum sağlığı için atılan önemli bir adım olduğuna inanıyorum. Bu gibi adımların atılması ile en azından çocuklarımızı sigaranın zararlı dumanından koruyarak, küçük yaşta pasif içicilikten uzak tutabilmek mümkün oluyor. Böylelikle sadece sigaranın zararlarını anlatmakla kalmayıp, bizzat görerek öğrenmelerini de sağlamış oluyoruz. Sigarasız günlere….

Benzer Konular

azim ile ilgili kompozisyon bulabilir misiniz?

azim ile ilgili kompozisyon bulabilir misiniz?

azim ile ilgili kompozisyon bulabilir misiniz? Azim Hakkında Kompozisyon Örneği Azim Konulu Kompozisyon Güne uyandık...

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Öyle bir sevgi ki, o sevgi tariflere sığmaz Her...

Kitap ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Kitap ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Kitap ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Kitap en iyi dosttur.Sıkıldığımızda yanımızdaki tek dostumuz kitaptır. Hayat bir kitaptır.Kimisi...

Kitap Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Yeni

Kitap Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Yeni

Kitap Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Kitap okumak çok önemli bir kavramdır Kitap okumanın bir...

İstiklal Marşı İle ilgili Kompozisyon Örnekleri

İstiklal Marşı İle ilgili Kompozisyon Örnekleri

İstiklal Marşı İle ilgili Kompozisyon Örnekleri Milli marşlar, hürriyet, özgürlük, kahramanlık ve coşkuları ifade eden...

Facebook İle Yorum Yapmaya Ne Dersin?

Facebook İle Yorum Yapmaya Ne Dersin?

59 Sorgu 0,347Site Haritası Site HaritasıReklam Gizlilik Politikası

Dershocasi.Net sitemizde illegal içeriklere yer verilmez. Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar bizlere iletişim adresinden ulaşabilirler. İlgili içerik gerekli görüldüğü takdirde en geç 24 saat içerisinde derhal kaldırılacaktır.

Yukarı