Gelecekteki Hayallerle ilgili kompozisyon örnekleri

DersHocasi.Net

Takdir Teşekkür Hesaplama

4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf ~

7.Sınıf ~8.Sınıf~9.Sınıf~

10.Sınıf ~11.Sınıf ~12.Sınıf

yenii6.Sınıf Video Soru Çöz yenii7.Sınıf Video Soru Çöz yenii8.Sınıf Video Soru Çöz
Tüm konuların Tüm Sınıfların Çözümlü Testleri 1 Hafta Sonra Sitemizde Bulabileceksiniz... Takipte Kalın....

Gelecekteki Hayallerle ilgili kompozisyon örnekleri

Dershocasi.Net Sitemize hoş geldiniz. Sitemiz Eğitim Kategorisinde Hizmet Vermekte Olup Her Türlü Güncel Bilgiyi Rahatlıkla Takip Edebilirsiniz. Sitemiz Siz Değerli Üyelerimize Bilgi vermek Bilgilerini Almak Konular Hakkında Detaylı Bilgi Sahibi Olaları İçin Açılmış Tamamıyla Ücretsiz Bir Portaldır. Ücretsiz olmasının sebebi sizlere kaliteli ve değerli bilgileri kaliteli olarak sunmaktır. Amacımız sizden para kazanmak değil sizden hayır duanızı almaktır. Sizden Sadece "ALLAH RAZI OLSUN" demeniz için Çalışıyoruz.. Sitemiz Hakkında yorumlar yapabilir ve öneriler sunabilirsiniz...
    Ben Nargiza. Bişkek’te Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinde okuyorum. Hazırlık sınıfında okuyorum. Benim hayallerim var, onları anlatayım.
İlk önce ben Türkçe öğrenmeyi çok istiyorum. Beş yıl üniversitede sıkı bir şekilde çalışacağım ve üniversiteden mezun olacağım. Herkes bana: “Niçin sen tercümanlık mesleğini seçtin?” diye soruyor. Ben onlara daima ‘Çünkü ben çocukken bu meslekle ilgilenmeye başladım. Bu meslek benim için ilginç, bu mesleği çok seviyorum ve gelecekte bu hayalimi gerçekleştireceğim’ diye cevap veriyorum. Şu anda ben Kırgızça, Rusça, İngilizceyi çok iyi konuşuyorum ve Türkçeyi de iyi konuşma umudum var. Üniversiteden diploma aldıktan sonra bir şirkette çalışacağım, araba alacağım, büyükçe bir ev alacağım. Aileme yardım edeceğim, erkek kardeşimin prestijli bir üniversiteyi kazanmasına yardım edeceğim. Ben başarılı bir tercüman olacağım. Başka ülkelere gideceğim, yeni yerleri göreceğim, yeni insanlarla tanışacağım. Annemle babama bakacağım, daima onların yanında olacağım. Onların mutlu olmalarına gayret edeceğim, çünkü çocuklarına terbiye verdiler, bizi büyüttüler. Ailemle dünyayı gezeceğim, daima birlikte olacağız. Babama yeni bir araba alacağım. Tokmok’tan Bişkek’e taşınacağız. Annemle farklı mağazalara gideceğim.
Ben yirmi üç yaşından sonra evleneceğim. Herkes bu sözümü duyduktan sonra şaşırıyor, çünkü bizim zamanımızda kızlar on sekiz yaşında evleniyorlar. Bazen akrabalarım da gülüyorlar ama ben onlara aldırış etmiyorum, çünkü benim amacım var. Bu amaç okumak ve okumak. Elbette, ben evleneceğim ve bu konuyla da ilgili hayallerim var. Benim kocam akıllı, terbiyeli ve neşeli olacak. O benim dayanağım olacak o her zaman benim yanımda olacak. Bizim evimizde kısaca dostluk ve sevgi olacak. Bizim düğünümüzden sonra balayına gideceğiz, eğleneceğiz ve iki çocuğumuz olacak. Benim çok arkadaşlarım olacak. Benim ülkem çok güzel, yüksek dağları var, ünlü gölleri var ama bazı insanlar bunu anlamıyorlar ve tabiatı korumuyorlar. Ben düşünüyorum ki insanlar gelecekte yurtsever olacak, toplum içinde kibar olacaklar. Cumhurbaşkanımız, başbakanımız ve milletvekillerimiz Kırgızistan’ı geliştirecekler.
Her insanın hayalleri var, benim de var. Bazı insanlar çok para kazanmayı hayal ediyorlar ama ben ilk önce mutlu olmayı ve iç dünyamın zengin olmasına hayal ediyorum. Ben hayallerimi gerçekleştirmeye çabalayacağım ve hiç bir zaman üzülmeyeceğim.

Benzer Konular

azim ile ilgili kompozisyon bulabilir misiniz?

azim ile ilgili kompozisyon bulabilir misiniz?

azim ile ilgili kompozisyon bulabilir misiniz? Azim Hakkında Kompozisyon Örneği Azim Konulu Kompozisyon Güne uyandık...

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Öyle bir sevgi ki, o sevgi tariflere sığmaz Her...

Kitap ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Kitap ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Kitap ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Kitap en iyi dosttur.Sıkıldığımızda yanımızdaki tek dostumuz kitaptır. Hayat bir kitaptır.Kimisi...

Kitap Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Yeni

Kitap Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Yeni

Kitap Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Kitap okumak çok önemli bir kavramdır Kitap okumanın bir...

İstiklal Marşı İle ilgili Kompozisyon Örnekleri

İstiklal Marşı İle ilgili Kompozisyon Örnekleri

İstiklal Marşı İle ilgili Kompozisyon Örnekleri Milli marşlar, hürriyet, özgürlük, kahramanlık ve coşkuları ifade eden...

Facebook İle Yorum Yapmaya Ne Dersin?

Facebook İle Yorum Yapmaya Ne Dersin?

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. gamze diyor ki:

    inşlllah her şey dileğin gibi olur…

59 Sorgu 0,563Site Haritası Site HaritasıReklam Gizlilik Politikası

Dershocasi.Net sitemizde illegal içeriklere yer verilmez. Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar bizlere iletişim adresinden ulaşabilirler. İlgili içerik gerekli görüldüğü takdirde en geç 24 saat içerisinde derhal kaldırılacaktır.

Yukarı