Tutumluluk israf ile ilgili kompozisyon örnekleri

DersHocasi.Net

Takdir Teşekkür Hesaplama

4.Sınıf 5.Sınıf 6.Sınıf ~

7.Sınıf ~8.Sınıf~9.Sınıf~

10.Sınıf ~11.Sınıf ~12.Sınıf

yenii6.Sınıf Video Soru Çöz yenii7.Sınıf Video Soru Çöz yenii8.Sınıf Video Soru Çöz
Tüm konuların Tüm Sınıfların Çözümlü Testleri 1 Hafta Sonra Sitemizde Bulabileceksiniz... Takipte Kalın....

Tutumluluk israf ile ilgili kompozisyon örnekleri

Dershocasi.Net Sitemize hoş geldiniz. Sitemiz Eğitim Kategorisinde Hizmet Vermekte Olup Her Türlü Güncel Bilgiyi Rahatlıkla Takip Edebilirsiniz. Sitemiz Siz Değerli Üyelerimize Bilgi vermek Bilgilerini Almak Konular Hakkında Detaylı Bilgi Sahibi Olaları İçin Açılmış Tamamıyla Ücretsiz Bir Portaldır. Ücretsiz olmasının sebebi sizlere kaliteli ve değerli bilgileri kaliteli olarak sunmaktır. Amacımız sizden para kazanmak değil sizden hayır duanızı almaktır. Sizden Sadece "ALLAH RAZI OLSUN" demeniz için Çalışıyoruz.. Sitemiz Hakkında yorumlar yapabilir ve öneriler sunabilirsiniz...
Atasözlerini beğeniyor musunuz? Atasözlerini biliyor musunuz? Atasözlerine değer veriyor musunuz? Bilmem ama ben onları çok seviyor, değer veriyor ve hayatımda kullanıyorum. Şimdi onlardan birini anlatmaya çalışayım. O “Sakla samanı, gelir zamanı” atasözüdür.
            Bu atasözünü önceleri ben anlamıyordum fakat zamanla araştırdım ve anladım. Bence bu atasözü parayla ilgili. Bence saman para, bizim ödülümüz, ücretimiz, emeğimiz. Elbette, biz kendi paralarımızı istediğimiz yere, eşyalara harcıyoruz ama geleceği düşünmüyoruz. Benim bir dayım var. Onun adı Ruslan, 34 yaşında. O herkes gibi okulda okumuş ama üniversiteyi kazanamamış. O bir çok şirkete şoförlük yapmış. O zaman 21 yaşındaymış. Çok para kazanmış ve onları gereksiz eşyalara harcamış. O evlenmeye düşünmemiş, sadece eğlence merkezlerine, gazinolara gitmiş. Seneler geçmiş, müdürü onu işten atmış. O zamandan beri o hiçbir yerde çalışmıyor, sadece kuzeninin evinde oturuyor ve şimdi pişman oluyormuş. O hala bekar deyim işte çalışırken ev, araba alabilirdi, evlenebilirdi ama bunu o düşünmemiş hiç ve sonunda annesine, kuzenine bağlı kalmış. Ben bu atasözünü duyduktan sonra dayımı hatırladım ve dayımın hayatının ilgili örnek olarak yazdım.
            Eğer biz kazancımızı saklarsak gereksiz şeylere harcamazsak, yarınımızı düşünürsek paramız zor günlerde gerekli olur. Biz bilmiyoruz ki gelecekte ne olacak?
            Atasözleri bize doğru yolu gösteriyor, bunu yap, şunu yapma diyorlar. Hadi, atasözleri anlayalım ve dikkate alalım, onları hayatımızda kullanalım.

Benzer Konular

azim ile ilgili kompozisyon bulabilir misiniz?

azim ile ilgili kompozisyon bulabilir misiniz?

azim ile ilgili kompozisyon bulabilir misiniz? Azim Hakkında Kompozisyon Örneği Azim Konulu Kompozisyon Güne uyandık...

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Vatan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Öyle bir sevgi ki, o sevgi tariflere sığmaz Her...

Kitap ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Kitap ile ilgili Kompozisyon Örnekleri

Kitap ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Kitap en iyi dosttur.Sıkıldığımızda yanımızdaki tek dostumuz kitaptır. Hayat bir kitaptır.Kimisi...

Kitap Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Yeni

Kitap Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Yeni

Kitap Sevgisi ile ilgili Kompozisyon Örnekleri Kitap okumak çok önemli bir kavramdır Kitap okumanın bir...

İstiklal Marşı İle ilgili Kompozisyon Örnekleri

İstiklal Marşı İle ilgili Kompozisyon Örnekleri

İstiklal Marşı İle ilgili Kompozisyon Örnekleri Milli marşlar, hürriyet, özgürlük, kahramanlık ve coşkuları ifade eden...

Facebook İle Yorum Yapmaya Ne Dersin?

Facebook İle Yorum Yapmaya Ne Dersin?

59 Sorgu 0,345Site Haritası Site HaritasıReklam Gizlilik Politikası

Dershocasi.Net sitemizde illegal içeriklere yer verilmez. Sitemizde yer alan içeriklerle ilgili telif hakkı iddiasında bulunan kişi ya da kurumlar bizlere iletişim adresinden ulaşabilirler. İlgili içerik gerekli görüldüğü takdirde en geç 24 saat içerisinde derhal kaldırılacaktır.

Yukarı